Těžké dilema: bungalov nebo dům na patro?

Koupelny Kaplan ... Vše pro Vaší koupelnu. Široká nabídka van, koupelnového nábytku, vodovodních baterií a mnoho dalšího.

Těžké dilema: bungalov nebo dům na patro?

 

Rozhodli jste se konečně bydlet ve vlastním a nechat si postavit dům, který bude splněním všech vašich přání? Takový, ve kterém se budete cítit příjemně, bezpečně, útulně, zkrátka jako doma? Pak zřejmě budete stát před rozhodnutím, zda dát přednost bungalovu, po kterém je čím dál větší poptávka, nebo patrovému rodinnému domu, který je klasikou, co neomrzí.

 

Pohodlí a soukromí

Při rozhodování je třeba zohlednit celou řadu faktorů. Tím stěžejním je velikost vaší rodiny. Každý člen domácnosti by měl mít dostatečné soukromí i prostor s ohledem na své zvyklosti a zájmy. Protože tady budete bydlet několik desítek let, zvažte, zda není lepší připlatit si za dům s více pokoji, aby měli všichni patřičný komfort. Jste-li rozvětvená rodina a rozloha domu to umožňuje, pořiďte si dvě plnohodnotné koupelny – s umývadlem, sprchovým koutem nebo vanou a toaletou. Určitě je využijete, vhod přijdou hlavně po ránu, kdy nebývá času nazbyt.

 

Velikost hraje roli

Dalšími nezanedbatelnými aspekty jsou velikost pozemku a také samotný terén, na kterém vaše obydlí bude stát. Z logiky věci vyplývá, že bungalov je rozlehlejší, protože místnosti je třeba rozvrhnout do prostoru, vyžaduje tak rovnější území. Naopak patrový rodinný dům lze vystavět i na menším a svažitém pozemku.

 

Otázka budoucnosti

Klíčovým momentem při rozhodování je také pohled do budoucnosti. Mějte na paměti, že bydlení si neplánujete na pár následujících let, ale na několik desítek let dopředu nebo dokonce na celý život. Hodně záleží na tom, v jaké životní fázi se zrovna nacházíte - jestli zrovna plánujete přivést na svět potomka, nebo projekt rodinného domu pořizujete až ve zralejším věku, kdy už děti tzv. „vyletěly“ z rodného hnízda a vy bojujete s určitými pohybovými omezeními. V takovém případě se vám totiž asi nebude chtít dennodenně běhat po schodech do patra. Nebo vám to zdravotní problémy ani nedovolí.

 

Stavební materiál

Při rozhodování se do popředí dostává také otázka, zda upřednostnit klasický zděný dům nebo dřevostavbu. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Jedna je typická svou tradicí a dobrými akumulačními vlastnostmi, pro druhou zase „hraje“ kratší doba výstavby a ekologičnost. Pro některé mohou být alternativou také nízkoenergetické domy. Ve finále však záleží zcela na vás, čemu dáte přednost. Každému se líbí něco jiného a cítí se dobře v něčem jiném. Pokud tedy i po zvážení všech pro a proti nedokážete jasně zodpovědět, jaký typ rodinného domu si chcete nechat postavit, pak nechte promluvit váš osobní vkus a emoce. Těžké dilema rozlouskněte jednoduchým, ale osvědčeným „líbí nebo nelíbí“. Tak, nebojte se poslechnout vaši intuici!!!!!!!Zpět
 
Koupelny Kaplan

Při vstupu do našeho internetového obchodu Koupelny Kaplan vyhledáváte nejčastěji výrazy: koupelny, koupelnový nábytek a sprchové kouty.

Vážíme si našich zákazníků a proto budeme rádi za jakékoliv dotazy či připomínky. Do Vaší koupelny Vám nabízíme moderní koupelnové doplňky, sprchové kouty a další vybavení koupelny.

Nechce se vám zdlouhavě vyplňovat objednávka přes E-Shop. Není nic jednodušího než objednat zboží telefonicky.

TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY

      +420 261 264 077

      +420 608 961 317

 

 

DOPRAVA ZDARMA

                po celé ČR
       při objednávce nad 9000,-Kč

 

 

 

 

 

 

Partnerské weby

Stavební firma Praha