Správné a bezpečné osvětlení koupelen

Koupelny Kaplan ... Vše pro Vaší koupelnu. Široká nabídka van, koupelnového nábytku, vodovodních baterií a mnoho dalšího.

Správné a bezpečné osvětlení koupelen

Bezpečnost osvětlení v koupelně vždy na prvním místě!

Při plánování osvětlení koupelny je třeba mít na paměti, že v koupelně nelze používat běžná svítidla, ale jen ta, která jsou pro koupelny určena. Z těchto důvodů je třeba volit taková svítidla, která mají dostatečné krytí (IP) pro danou zónu v koupelně.  Vybrané typy svítidel vždy konzultujte s odborníkem.

Centrální stropní svítidla v koupelně

Pro centrální osvětlení jsou ideální stropní koupelnová svítidla, která jednoduše zajistí dostatek světla pro celou koupelnu, která je vlastně do jisté míry pracovním prostorem a proto je třeba zajistit dostatek světla. Obvykle je pro osvětlení koupelny doporučována intenzita 300lx což odpovídá použití zhruba 200 - 250W klasických žárovek na 10m2, nebo jejich ekvivalenty se zářivkami či LED zdrojem světla.

Bodovky v koupelně
V případě že máte v koupelně sádrokartonový podhled je možno použít i vestavné bodovky do koupelny. U bodových svítidel je nutno počítat s menším rozptylem světla, protože jak jejich název napovídá, je úhel vyzařovaného světla menší než u klasických stropních svítidel, takže se obvykle umísťují do rastru ve více kusech. I zde rovněž platí určitá omezení, kam lze jednotlivé bodovky umístit.

Nástěnná svítidla jako praktický doplněk k zrcadlu

Nástěnná koupelnová svítidla jako doplňkové osvětlení, najdou nejčastěji své místo u zrcadla. I když se nejčastěji setkáváme s umístění nad zrcadlem, je optimální umístění pro osvětlení v koupelně po obou stranách zrcadla. Důvod pro umístění po stranách je logický. Pokud se například pánové holí, dámy malují, tak v případě horního osvětlení zrcadla vznikají stíny, což při nasvícení ze stran nehrozíZpět
 
Koupelny Kaplan

Při vstupu do našeho internetového obchodu Koupelny Kaplan vyhledáváte nejčastěji výrazy: koupelny, koupelnový nábytek a sprchové kouty.

Vážíme si našich zákazníků a proto budeme rádi za jakékoliv dotazy či připomínky. Do Vaší koupelny Vám nabízíme moderní koupelnové doplňky, sprchové kouty a další vybavení koupelny.

Nechce se vám zdlouhavě vyplňovat objednávka přes E-Shop. Není nic jednodušího než objednat zboží telefonicky.

TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY

      +420 261 264 077

      +420 608 961 317

 

 

DOPRAVA ZDARMA

                po celé ČR
       při objednávce nad 9000,-Kč

 

 

 

 

 

 

Partnerské weby

Stavební firma Praha